بیوگرافی ، سرنوشت ، اسم و عکس های بانو سوسانو

بانو سوسانو

بیوگرافی بانو سوسانو

سوسانو یا سوسونو ( ۶۷ پیش از میلاد _ ۶ پیش از میلاد) دومین همسر جومونگ (دانگ میونگ ) و مادر بیریو و پادشاه اونجو از باکجه بود. او در تأسیس گوگوریو و باکجه نقش مهمی داشت. یک شرح سنتی از بخش وقایع سالیانه سلسله باکجه در کتاب سامگوک ساگی تصریح می‌کند که سوسونودختر یونتابال رئیس گیرو که یکی از پنج قبیله جولبون بود) که یک شخصیت ثروتمند و مؤثر در جولبون بود؛ می‌باشد و با وجود اینکه ۹ سال از جومونگ بزرگ‌تر بود با مؤسس سلسله گوگوریو با وی ازدواج کرده بود. با کمک‌های سوسانو و پدرش یونتابال، جومونگ موفق شد مبارزانی برجسته به خدمت بگیرد و حمایت‌های مردم را جلب کند. او گوگوریو را در ۳۷ سال پیش از میلاد تأسیس کرد و سوسانو اولین ملکه این امپراتوری شد.همسر اول سوسونو ووتائه (Wutae) نام داشت.

اسم بانو سوسانو

هان های جین یکی از بازیگران معروف فیلم و سریال کره جنوبی است که برای بازی در سریال “جومونگ ، قوی باش، گوم سون” به شهرت رسید.

سرنوشت بانو سوسانو

بیریو از تصمیمش مبنی بر استقرار در این منطقه احساس شرم می‌کرد و تا زمان فوتش از درماندگی احساسی رنج می‌برد. بعدها تمامی مردم بیریو برای تبعیت از اونجو به دژ ویریه آمدند. پادشاهی اونجو که سیپجه نام داشت؛ به باکجه یعنی «صدها خانواده که از دریا گذشتند» تغییر نام یافت. سوسونو رشد ذره به ذرهٔ پادشاهی پسرش را تماشا کرد تا اینکه سرانجام در سال ۶ قبل از میلاد در سن ۶۱ سالگی درگذشت.