درحال بارگذاری...

کارتون باب اسفنجی قسمت 78

86بازدید

 

نام کارتون: باب اسفنجی

محصول سال: 1999

کشور سازنده: آمریکا

ژانر: کمدی | ماجراجویی | داستانی

تهیه کننده: استیون هیلنبرگ (خالق)

کارگردان: استیون هیلنبرگ

سازنده موسیقی متن: هنک اسمیت میوزیک

شخصیت‌های اصلی مجموعه تلویزیونی باب‌اسفنجی شلوارمکعبی:
از چپ به راست: گری، پلانکتون، کارن، آقای خرچنگ، سندی، باب اسفنجی، پاتریک ستاره دریایی، اختاپوس هشت‌پا، خانم پاف و پرل.

خلاصه داستان کارتون باب اسفنجی

اب‌اسفنجی شلوارمکعبی (به انگلیسی: SpongeBob SquarePants) شخصیت اصلی سریال تلویزیونی انیمیشنی آمریکایی باب‌اسفنجی شلوارمکعبی است. باب‌اسفنجی یک اسفنج دریایی است که به عنوان همبرگر سرخ‌کن در رستوران آقای خرچنگ، یک رستوران فست فود که غذای اصلی ای که در آنجا سرو می‌شود همبرگر خرچنگی است، فعالیت می‌کند. او به خوش‌بینی و نگرش کودکانه‌اش توصیف می‌شود و تحت تأثیر شخصیت‌های کمدی دیگر از جمله استن لورل و پی-وی هرمن قرار می‌گیرد.
باب اسفنجی یک سریال تلویزیونی انیمیشنی آمریکایی محصول شبکه نیکلودئون است که پخش آن از سال ۱۹۹۹ شروع شده و تاکنون ادامه دارد. از جمله سریال‌های کوتاه بوده و دارای طرفداران زیادی است به خاطر استقبال بسیار خوبی که از این کارتون شد، دست‌اندرکاران این مجموعه به فکر تهیه فیلم‌هایی از این شخصیت محبوب کارتونی شدند و اولین فیلم را در سال ۲۰۰۴ روانه بازار کردن که با استقبال خیلی خوبی روبرو شد، سپس دومین فیلم را در سال ۲۰۱۵ روانه بازار کردند و فیلم سوم نیز در اواخر سال ۲۰۲۰ منتشر شد.
باب‌اسفنجی توسط استیون هیلنبرگ، هنرمند و مربی علوم دریایی ایجاد و طراحی شده‌است. نام این شخصیت از «باب اسفنج»، میزبان کتاب طنز هیلنبرگ به نام «منطقه جزر» گرفته شده‌است. او این کتاب را در حالی که تدریس زیست‌شناسی دریایی را برای بازدیدکنندگان مؤسسه اقیانوس در سال ۱۹۸۰ به دست آورد، ترسیم کرد. اندکی پس از کنسل شدن زندگی مدرن راکو، که هیلنبرگ آن را کارگردانی می‌کرد، هیلنبرگ شروع به پخش یک نمایش بر اساس فرضیه کرد. اولین حضور باب‌اسفنجی در برنامه آزمایشی «درخواست کمک» بود که در تاریخ اول مه ۱۹۹۹ به نمایش درآمد.
همچنین به نظر می‌رسد که او شخصیت اصلی بعضی از ماجراها نیست ولی در قسمت بالاخره به صورتی به او اشاره می‌شود؛ کوچک‌ترین نقش او در قسمت پرل فروشنده بود و در حالی که پرل در پاساژ دنبال کار می‌گشت در نقطه ای دور از چشم بیننده نشان داده‌است که باب اسفنجی مخفیانه در پاساژ بختاپوس (اختاپوس) را تعقیب می‌کند.
باب‌اسفنجی شلوارمکعبی در بین کودکان و بزرگسالان رایج و محبوب شده‌است. این شخصیت پاسخ مثبت منتقدان رسانه را بدست آورده‌است و اغلب به عنوان یکی از بزرگترین شخصیت‌های کارتونی در تمام دوران نامگذاری می‌شود. اولین حضور باب اسفنجی در اپیزود درخواست کمک است.
۱۱/۱۹/۱۴۰۱
هنرمندان
دیدگاه ها
به کارتون باب اسفنجی قسمت 78 امتیاز دهید.
[ratings]