درحال بارگذاری...

سریال امریکایی the walking dead مردگان متحرک فصل 2 قسمت 9

27بازدید

سریال امریکایی the walking dead مردگان متحرک فصل 2 قسمت 1

نام: the walking dead مردگان متحرک

ژانر:

ترسناک | وسترن | اخر الزمان زامبی | پسا رستاخیزی

کارگردان: فرانک دارابونت

تهیه کننده: جولی دیل | کیلب ومبل | پل گد| هدر بلسون

کشور سازنده: امریکا

تاریخ انتشار: ۲۰۱۰

زبان: انگلیسی

تعداد فصل ها: ۱۱

تعداد قسمت ها: ۱۷۷

بازیگران:

اندرو لینکلن

جان برنثال

سارا وین کالیز

لوری هولدن

جفری دی‌مان

استیون ین

چندلر ریگز

نورمن ریدس

لورن کوهن

دانای گوریرا

مایکل روکر

دیوید موریسی

ملیسا مک‌براید

اسکات ویلسون

مایکل کادلیتز

امیلی کینی

چاد کولمن

لنی جیمز

سنیکا مارتین-گرین

جفری دین مورگان

آلانا مسترسن

جاش مک‌درمیت

کریستین سراتوس

ست گیلیام

راس مارکواند

کیتلین نیکن

تام پین

کاری پیتون

سامانتا مورتون

رایان هرست

خلاصه داستان سریال امریکایی the walking dead مردگان متحرک:

مردگان متحرک (انگلیسی: The Walking Dead) یک مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی در ژانر ترسناک پسارستاخیزی است که بر پایهٔ کتاب کمیک به همین نام نوشتهٔ رابرت کرکمن، تونی مور و چارلی ادلرد ساخته شده‌است که با هم هسته فرنچایز مردگان متحرک را تشکیل می‌دهند. در این مجموعه گروه بازیگران نقش بازماندگان آخرالزمان زامبی را ایفا می‌کنند که تلاش دارند تا در زیر تهدید تقریباً مداوم حملات زامبی‌های معروف به نام «واکر» (در میان دیگر نام‌های مستعار) زنده بمانند. با این حال، با فروپاشی تمدن مدرن، این بازماندگان باید با دیگر بازماندگان انسانی که گروه‌ها و اجتماعاتی را با قوانین و اخلاق خاص خود ایجاد کرده‌اند مقابله کنند که گاهی منجر به درگیری آشکار و خصمانه میان آن‌ها می‌شود. اندرو لینکلن نقش اصلی ریک گرایمز را تا زمان جدایی او در پایان فصل نهم بازی کرد. نورمن ریدس، استیون ین، چندلر ریگز، ملیسا مک‌براید، لورن کوهن، دانای گوریرا، جاش مک‌درمیت و کریستین سراتوس از دیگر بازیگران دیرینهٔ این مجموعه هستند. مردگان متحرک توسط استودیوهای ای‌ام‌سی در ایالت جورجیا تولید می‌شود و بیشتر فیلم‌برداری در فضاهای بزرگ بیرونی استودیوهای ریوروود در نزدیکی سنویا، جورجیا انجام می‌شود. این مجموعه در ابتدا از کمیکی نوشتهٔ فرانک دارابونت اقتباس شد که در فصل نخست نیز در مقام شورانر مجموعه فعالیت می‌کرد. با این حال، اختلافات بین دارابونت و ای‌ام‌سی او را مجبور به ترک این مجموعه کرد و منجر به شکایت‌های متعدد از سوی دارابونت و دیگران شد. گلن مازارا، اسکات ام. گیمپل و آنجلا کانگ نیز در مقام شورانر این مجموعه فعالیت کرده‌اند. این مجموعه به صورت انحصاری از طریق ای‌ام‌سی در ایالات متحده پخش می‌شود و پخش جهانی آن بر عهدهٔ گروه شبکه‌های فاکس و دیزنی پلاس است. این مجموعه در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰ به نمایش درآمد. فصل دهم در ۶ اکتبر ۲۰۱۹ به نمایش درآمد و برای یازدهمین و آخرین فصل تمدید شد. فصل یازدهم مردگان متحرک در ۲۲ اوت ۲۰۲۱ به نمایش درآمد و در سال ۲۰۲۲ به پایان رسید. ای‌ام‌سی همچنین این مجموعه را به رسانه‌های مرتبط توسعه داده‌است؛ مجموعهٔ اسپین‌آفی، از مردگان متحرک بترسید که در ۲۳ اوت ۲۰۱۵ به نمایش درآمد و در حال حاضر فصل ششم خود را پخش می‌کند. دومین اسپین‌آف، یک مجموعهٔ محدود دو فصلی ،مردگان متحرک: جهانی فراتر، در ۴ اکتبر ۲۰۲۰ به نمایش درآمد. ای‌ام‌سی برنامه‌های خود را برای ساخت سه فیلم برای دنبالهٔ داستان شخصیت ریک پس از خروج لینکلن اعلام کرد. در سال ۲۰۲۰، دو اسپین‌آف دیگر اعلام شد: یکی روی شخصیت‌های ریدوس و مک براید متمرکز است و یک مجموعهٔ گلچین برای نمایش پشت صحنهٔ شخصیت‌های فردی. با آغاز فصل سوم، مردگان متحرک بیشتر بینندگان ۱۸ تا ۴۹ ساله را از هر مجموعه تلویزیونی کابلی یا پخش‌کردنی به خود جذب کرده‌است؛ اگرچه بینندگان در فصل‌های بعد کاهش یافته‌است. علاوه بر این، این مجموعه در مجموع مورد استقبال مثبت منتقدان قرار گرفته‌است. این مجموعه نامزد دریافت چندین جایزه از جمله جایزهٔ گلدن گلوب برای بهترین مجموعه تلویزیونی – درام و جایزهٔ انجمن نویسندگان آمریکا برای مجموعه‌های جدید شده‌است.

این سریال که بر اساس یک مجموعه داستان مصور با همین نام ساخته شده‌است، داستان زندگی گروهی از انسان‌ها را روایت می‌کند که در عصر آخرالزمان زامبی‌ها زندگی می‌کنند. این سریال داستان زندگی پلیسی را نشان می‌دهد که در یک مأموریت تیر می‌خورد و به کما می‌رود. وقتی بیدار می‌شود، متوجه می‌شود همهٔ مردم شهر تبدیل به مردهٔ متحرک شده‌اند و شهر به‌هم ریخته‌است. از این رو به دنبال خانواده‌اش (همسر و پسرش) می‌رود. در نهایت آن‌ها را به همراه گروه دیگری از بازماندگان پیدا می‌کند. اکثر داستان در محدودهٔ شهر آتلانتا و حومهٔ جورجیای جنوبی رخ می‌دهد. مهاجرت به حومهٔ جورجیا زمانی اتفاق می‌افتد که این بازماندگان برای یافتن یک پناهگاه به‌دور از زامبی‌ها می‌گردند. این زامبی‌ها که در جریان فیلم با نام‌های walker و biter (گاز گیرنده) و پوسنده خطاب می‌شوند، هر موجود زنده را که در مسیر می‌بینند، می‌خواهند بخورند و پس از گاز گرفتن فرد، مرده و سپس جنازه اش به حرکت درمیاید. چرخه اصلی داستان (مردگان متحرک) با شروع فصل دوم به حاشیه کشیده می‌شوند و چرخه اصلی و جذاب داستان حول انسان‌ها می‌چرخد. کمبود آذوقه، نبود سرپناه و درگیری با افرادی که بدتر از مردگان متحرک هستند.

فصل دوم سریال [ ۲۰۱۲ _ ۲۰۱۱ ]

در ادامه فصل اول آنها برای رسیدن به مقصد تعیین‌شده‌شان به راه خود ادامه دادند و به بزرگراهی که به مقصد ختم می‌شد رسیدند. اما ماشین‌های رها شده در بزرگراه راه آنها را برای عبور از بزرگراه بسته بود. گروه باید راه ماشین خودشان را باز می‌کردند. در حین این کار گلهٔ بزرگی از مردگان به بزرگراه می‌آیند و همه پناه می‌گیرند. ناگهان دختر کارول (سوفیا) خود را به تعدادی زامبی لو می‌دهد و آنها دنبالش می‌افتند. سوفیا از ترس به جنگل فرار می‌کند. چند روزی می‌گذرد و خبری از سوفیا نمی‌شود. هنگام گشتن دنبال سوفیا پسر ریک تیر می‌خورد و به مزرعه پیرمردی به نام هرشل روی می‌آورند. بعدها پس از جستجوهای پیاپی برای سوفیا، مشخص می‌شود او به زامبی تبدیل شده‌است و هرشل او را همراه زامبی‌های دیگری در انباری‌اش نگهداری می‌کرده‌است. شین مانند گذشته خود نیست و نقشه‌های پلیدی علیه ریک دارد. لوری توسط شین باردار می‌شود. بین شین و ریک درگیری اتفاق می‌افتد که موجب مرگ شین به دست ریک می‌شود. در این میان دیل می‌میرد و هنگام کشته شدن شین گله بزرگی از مردگان به مزرعه هرشل حمله می‌کنند. هنگام فرار آنها از مزرعه، اندریا در مزرعه جا می‌ماند اما هنگامی که به تنهایی در حال فرار از زامبی‌های تمام ناشدنی بوده فردی که در آن لحظه چهره‌اش مشخص نیست او را نجات می‌دهد. گروه ریک به این نتیجه می‌رسند که انسان‌ها بدون هیچ گاز گرفتگی نیز بعد از مرگ به زامبی تبدیل می‌شوند. (بدون دو عضو اصل:شین و دیل و همراه با نیمی از خانواده هرشل)

۱۲/۲۸/۱۴۰۱
هنرمندان
دیدگاه ها
به سریال امریکایی the walking dead مردگان متحرک فصل 2 قسمت 9 امتیاز دهید.
[ratings]