درحال بارگذاری...

سریال امریکایی better call saul بهتره با سال تماس بگیری فصل 2 قسمت 5

16بازدید

سریال امریکایی better call saul بهتره با سال تماس بگیری فصل 2 قسمت 1

 

نام: better call saul بهتره با سال تماس بگیری

ژانر:

درام جنایی | درام حقوقی | کمدی سیاه | تراژدی

تهیه کننده:

باب اودنکرک

نینا جک

دایان مرسر

رابین سویت

گوردن اسمیت

جاناتان گلاتزر

کشور سازنده: امریکا

تاریخ انتشار: ۸ فوریه ۲۰۱۵ _ ۱۵ اوت ۲۰۲۲

زبان: انگلیسی

تعداد فصل ها: ۶

تعداد قسمت ها: ۶۳

بازیگران:

باب ادنکیرک

جاناتان بنکس

ری سیهورن

پاتریک فابیان

مایکل ماندو

مایکل مک‌کین

جانکارلو اسپوزیتو

تونی دالتون

خلاصه داستان سریال امریکایی better call saul بهتره با سال تماس بگیری :

بهتره با سال تماس بگیری (انگلیسی: Better Call Saul) یک مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی در ژانر درام حقوقی و جنایی است که به‌دست وینس گیلیگان و پیتر گولد ساخته شده‌است. این مجموعه که بخشی از فرنچایز بریکینگ بد است، اسپین‌آف، پیش‌درآمد و دنباله‌ای از مجموعهٔ قبلی، بریکینگ بد محسوب می‌شود. داستان آن عمدتاً در نیمهٔ اول دههٔ ۲۰۰۰ در البوکرکی، نیومکزیکو جریان دارد و وکیل پرکار و دغل سابق یعنی جیمی مک‌گیل (باب ادنکیرک) و تبدیلش به وکیل مدافع جنایی خودمحور معروف به ساول گودمن را روایت می‌کند. همچنین افول اخلاقی افسر پلیس سابق، مایک ارمنتراوت (جاناتان بنکس) را نمایش می‌دهد که برای حمایت از نوه‌اش و مادر بیوه‌اش تبدیل به یک کارچاق‌کن خشونت‌آمیز برای قاچاق‌چیان مواد مخدر می‌شود و به طور کلی، پیشینه بسیاری از شخصیت های بریکینگ بد و همچنین دوران بعد از اتمام این سریال را طی فلش فورواردهای ابتدای هر فصل و نیمه دوم فصل آخر نمایش می دهد. این مجموعه در ۸ فوریهٔ ۲۰۱۵ از شبکهٔ ای‌ام‌سی به نمایش درآمد و پس از شش فصل در ۱۵ اوت ۲۰۲۲ به پایان رسید. بهتره با سال تماس بگیری، در هر فصل با تحسین منتقدان مواجه شد و در زمینهٔ بازیگری، شخصیت‌ها، داستان، کارگردانی و فیلم‌برداری‌اش مورد ستایش قرار گرفت. بسیاری از منتقدان آن را جانشینی ارزشمند برای بریکینگ بد و یکی از بزرگترین مجموعه‌های تلویزیونی تمام ادوار نامیدند که برخی نیز آن را برتر از بریکینگ بد دانسته‌اند.[۵][۶][۷] این مجموعه افتخارات گوناگونی کسب کرد و نامزد دریافت ۴۶ جایزهٔ امی ساعات پربیننده و چهار جایزهٔ گلدن گلوب بود اما هرگز جایزه ای را کسب نکرد. بهتره با سال تماس بگیری در زمان پخشش رکورد پربیننده‌ترین افتتاحیه از قبل برنامه‌ریزی‌شده در تاریخ تلویزیون کابلی را داشت هر چند که این آمار در فصل های بعدی افت کرد.

فصل دوم سریال [ ۱۵ فوریه ۲۰۱۶ _ ۱۸ آوریل ۲۰۱۶ ]

فصل دوم که شامل ۱۰ قسمت می‌باشد در ۱۵ فوریه ۲۰۱۶ (۲۶ بهمن ۱۳۹۴) شروع شد و در ۱۸ آوریل ۲۰۱۶ (۳۰ فروردین ۹۵) به پایان رسید.

جیمی به عنوان یکی از همکاران در دیویس اند مین کار می‌کند، اما پس از اینکه سبک حقوقی خلاقانه و خودنمایی او با رفتار شرکتی آرام شرکت همخوانی نداشت، کار را ترک کرد. کیم به دلیل اعمال جیمی تنزل رتبه پیدا می‌کند. او بانک مسا ورده را به عنوان یک مشتری اچ اچ‌ام تضمین می‌کند و هاوارد از داشتن این تجارت خوشحال است اما اعتبار خود را انکار می‌کند. کیم اچ‌اچ‌ام را ترک می‌کند و یک مطب خصوصی در فضای اداری مشترک با جیمی باز می‌کند. جیمی کار چاک را برای مساورده خراب می‌کند، که اچ‌اچ‌ام را کنار می‌گذارد و کیم را استخدام می‌کند. ناچو، ستوان کارتل مواد مخدر مکزیکی، مایک ارمانترات را استخدام می‌کند تا کاپیتان بی‌ثبات خود، توکو سالامانکا را برکنار کند. مایک به جای کشتن او ترتیبی می‌دهد که توکو زندانی شود. هکتور سالامانکا، یکی از برزگان کارتل، مشکوک می‌شود و با مایک، که بعداً تلاش می‌کند هکتور را ترور کند، مواجه می‌شود، اما به‌طور مرموزی اتفاق نمی‌افتد.

۰۲/۱۰/۱۴۰۲
هنرمندان
دیدگاه ها
به سریال امریکایی better call saul بهتره با سال تماس بگیری فصل 2 قسمت 5 امتیاز دهید.
[ratings]