درحال بارگذاری...

سریال امریکایی the last of us اخرین بازمانده از ما قسمت 5

41بازدید

سریال امریکایی اخرین بازمانده از ما قسمت 5

نام: اخرین بازمانده از ما the last of us

نویسنده: کریگ مازن | نیل دراکمن

تهیه کننده: گرگ اسپنس | سیسیل اوکانر

کارگردان: بروس استریلی | نیل دراکمن

ژانر:

پسا-آخرالزمانی | درام | دلهره‌آور

کشور سازنده: ایالات متحده

زبان اصلی: انگلیسی

شمار قسمت ها: ۸

شمار فصل ها: ۱

بازیگران:

پدرو پاسکال

بلا رمزی

خلاصه داستان سریال امریکایی اخرین بازمانده از ما:

آخرین بازمانده از ما[۶] (انگلیسی: The Last of Us) مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی در ژانر درام پسا-آخرالزمانی است که به‌دست کریگ مازن و نیل دراکمن برای اچ‌بی‌او ساخته شده‌است. فصل اول این مجموعه بر اساس بازی ویدئویی ۲۰۱۳ به همین نام است که به‌وسیلهٔ ناتی داگ توسعه داده شد. داستان آن در سال ۲۰۲۳، بیست سال پس از نوعی آلودگی قارچی گسترده جریان دارد که باعث همه‌گیری جهانی شد؛ یک قاچاقچی به‌نام جوئل (پدرو پاسکال) وظیفه دارد نوجوانی به‌نام الی (بلا رمزی) را در سرتاسر ایالات متحده پس از آخرالزمان همراهی کند. بازیگران مهمان شامل نیکو پارکر در نقش دختر جوئل، یعنی سارا، گابریل لونا در نقش برادر کوچکتر جوئل، یعنی تامی، مارلی دندریج در نقش رهبر مقاومت، یعنی مارلین و آنا تورو در نقش شریک قاچاقچی جوئل، یعنی تس می‌شوند.

آخرین بازمانده از ما از ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ در سرتاسر آلبرتا فیلم‌برداری شد. این نخستین سریال اچ‌بی‌او است که بر اساس بازی ویدئویی ساخته شده‌است و محصول مشترک سونی پیکچرز تله‌ویژن، پلی‌استیشن پروداکشنز، ناتی داگ، د مایتی مینت، و ورد گیمز است. فصل اول شامل نه قسمت است که به‌وسیلهٔ مازن و دراکمن نوشته شده‌است. دومی نویسندگی و کارگردانی بازی را به عهده داشت. موسیقی این مجموعه توسط آهنگساز اصلی بازی، یعنی گوستاوو سانتائولایا و نیز دیوید فلمینگ ساخته شد.

آخرین بازمانده از ما در ۱۵ ژانویهٔ ۲۰۲۳ به نمایش درآمد و قسمت‌ها به‌صورت هفتگی پخش خواهند شد. نقدهای این مجموعه مثبت بود و منتقدان از اجراها، نویسندگی، طراحی تولید، و موسیقی متن تقدیر کردند؛ تعدادی از منتقدان آن را بهترین اقتباس از یک بازی ویدئویی نامیدند. افتتاحیهٔ مجموعه در روز نخست توسط ۴٫۷ میلیون بیننده تماشا شد که دومین افتتاحیهٔ پربینندهٔ اچ‌بی‌او از سال ۲۰۱۰ بود. این سریال در ژانویهٔ ۲۰۲۳ برای فصل دوم تمدید شد.

۱۲/۱۸/۱۴۰۱
هنرمندان
دیدگاه ها
به سریال امریکایی the last of us اخرین بازمانده از ما قسمت 5 امتیاز دهید.
[ratings]