درحال بارگذاری...

دانلود تمام فصل های هری پاتر harry potter بدون سانسور زیرنویس چسبیده

629بازدید

معرفی سریال هری پاتر 1

هَری پاتِر (به انگلیسی: Harry Potter) مجموعه‌ای از هفت رمان فانتزی نوشتهٔ جی.کی. رولینگ، نویسندهٔ بریتانیایی است. این رمان‌ها شرح زندگی جادوگر جوانی به نام هری پاتر و دوستان و دشمنان مدرسه‌اش به ترتیب هرماینی گرنجر و رونالد ویزلی و درِیکو مالفوی است که همگی دانش‌آموزان مدرسه سحر و جادوگری هاگوارتز هستند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش و مبارزه هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، که هدفش سرکوب کردن افراد غیرجادوگر(مشنگ ها)، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی است که در مقابل او ایستاده‌اند.

اولین رمان از این مجموعه کتاب، در تاریخ ۳۰ ژوئن ۱۹۹۷ با عنوان هری پاتر و سنگ جادو منتشر شد. کتاب محبوبیت بسیار زیاد، تحسین فراوان و موفقیت تجاری را در جهان کسب کرد. این مجموعه همچنین انتقاداتی از جمله نگرانی گسترده دربارهٔ لحن تیره و تار را دریافت کرده‌است. تا ژوئن ۲۰۱۱، کتاب‌ها در حدود ۴۵۰میلیون نسخه فروش داشته و به ۸۳ زبان دنیا ترجمه شده‌است. و چهار کتاب پایانی این مجموعه به‌طور متوالی رکورد فروش سریعترین کتاب‌های جهان را دارد.

هری پاتر یک مجموعه با چندین ژانر، ازجمله فانتزی، گذر عمر (با عناصری از رمزآلود، هیجان انگیز، ماجراجویی، و عاشقانه،جادویی و خیالی)، که دارای بسیاری از معانی فرهنگی و این ارجاعات می‌باشد. بر اساس گفته رولینگ، موضوع اصلی داستان مرگ است، هر چند چیزی که در درجه اول در نظر گرفته می‌شود کار ادبیات کودکان است. همچنین بسیاری از موضوعات دیگر در این سری، مانند عشق و تعصب وجود دارد.

ناشران اصلی و اولیه از کتاب‌سرای بلومزبری در انگلستان و انتشارات اسکلاستیک در ایالات متحده می‌باشند، کتاب از آن زمان به بعد توسط بسیاری از ناشران در سراسر جهان منتشر شده‌است. در اکتبر ۲۰۱۱، این مجموعه در فرمت‌های مختلف کتاب از طریق «پاترمور» منتشر شد. کتاب‌ها به صورت مجموعه‌ای هشت قسمتی توسط شرکت برادران وارنر ساخته شده‌اند، که در این مجموعه کتاب هفتم در دو قسمت ساخته شده‌است. هری پاتر بالاترین مجموعه فیلم پرفروش در تمام دوران است. بازیگران اصلی این فیلم دنیل رادکلیف در نقش هری پاتر اما واتسون در نقش هرماینی گرنجر و روپرت گرینت در نقش رون ویزلی است. این مجموعه سرچشمه گرفته از چندین ابزار رسانه‌ای در کالا است. سود تجاری هری پاتر بیش از ۱۵ میلیارد دلار است.

بازیگران سریال هری پاتر

چندین بازیگر بریتانیایی و ایرلندی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر بر اساس رمان‌های جی. کی. رولینگ به صداگذاری یا نقش‌آفرینی پرداخته‌اند. در تمام فیلم‌ها، دنیل ردکلیف نقش هری پاتر، روپرت گرینت نقش رون ویزلی و اما واتسون نقش هرمیون گرنجر و تام فلتون نقش دراکو مالفوی را ایفا کرده‌اند. وقتی آن‌ها برای نقش‌آفرینی در این فیلم‌ها انتخاب شدند تنها ردکلیف قبلاً در فیلمی ظاهر شده‌بود. بازیگران مکمل فیلم‌ها بازیگرانی مانند هلنا بونهام کارتر، جیم برودبنت، جان کلیز، رابی کالترین، وارویک دیویس، رالف فاینس، مایکل گمبون، برندن گلیسون، ریچارد گریفیتس، ریچارد هریس، جان هرت، جیسون آیزکس، میریام مارگولیس، هلن مک‌کوری، گری الدمن، آلن ریکمن، فیونا شاو، مگی اسمیت، تیموتی اسپال، ایملدا استنتون، دیوید تیولیس، اما تامسون، جولی والترز و سایرین هستند. سیزده بازیگر در تمام فیلم‌های این مجموعه به عنوان شخصیت یکسانی ظاهر شده‌اند.

برخی از بازیگران شناخته‌شده انگلیسی، که در این مجموعه نقش‌آفرینی نکرده‌اند، به شوخی از آن‌ها پرسیده شده که چرا بازیگر نشده‌اند. وقتی دیوید ییتس پنجمین فیلم را کارگردانی می‌کرد، بیل نای (که شخصاً ییتس را می‌شناخت) گفت که امیدوار بود کارگردان او را در مجموعه هری پاتر به عنوان بازیگر شرکت دهد. نای اضافه کرد، «اما هیچ‌کس او را فرا نخواند» با این حال در سال ۲۰۰۹، ییتس در هفتمین فیلم او را به عنوان وزیر وزارت سحر و جادو برگزید. نای گفت، «من دیگر تنها بازیگر انگلیسی نیستم که در هری پاتر حضور ندارد و بسیار خوشحال هستم.» جود لا یکبار طعنه‌زد، «هیچ‌کس از من سؤال نکرد. من برای هری کمی پیر بودم.»

در ۷ ژوئیه ۲۰۱۱، جی. کی. رولینگ در لندن در طول پریمر جهانی فیلم نهایی این مجموعه، هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت دوم سخنرانی کرد. رولینگ استعداد بازیگران مجموعه را ستود و اعلام کرد هفت بازیگر جوان مجموعه هری پاتر هستند که او از آن‌ها به عنوان «هفت بزرگ» یاد می‌کند؛ آن‌ها دنیل ردکلیف، روپرت گرینت، اما واتسون، تام فلتون، متیو لوئیس، ایوانا لینچ و بانی رایت هستند

۰۹/۱۶/۱۴۰۱
هنرمندان
دیدگاه ها
به دانلود تمام فصل های هری پاتر harry potter بدون سانسور زیرنویس چسبیده امتیاز دهید.
[ratings]