تمام فصل های گیم آف ترونز بازی تاج و تخت بدون سانسور زیرنویس چسبیده

تمام فصل های بازی تاج و تخت

ژانر : اکشن / ماجراجویی / فانتزی / درام سریالی / تراژدی

سازنده : دیوید بنیاف | دی. بی. وایس

بر پایهٔ ترانه یخ و آتش
اثر جرج آر. آر. مارتین
بازیگران فهرست شخصیت‌های بازی تاج‌وتخت را ببینید
سازنده موسیقی متن رامین جوادی
آهنگ آغاز «عنوان اصلی» : آهنگساز رامین جوادی
کشور سازنده : ایالات متحده
زبان اصلی : انگلیسی
شمار فصل‌ها : ۸
شمار قسمت‌ها ۷۳

تریلر فصل 5 گیم آف ترونز

تریلر فصل 6 گیم آف ترونز

تریلر فصل 7 گیم آف ترونز

تریلر فصل 8 گیم آف ترونز

داستان بازی تاج و تخت

بازی تاج‌وتخت (انگلیسی: Game of Thrones) یک مجموعهٔ تلویزیونی آمریکایی در ژانر درام فانتزی است که توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکهٔ اچ‌بی‌او ساخته شده‌است. بازی تاج‌وتخت اقتباسی از مجموعهٔ ترانه یخ و آتش نوشتهٔ جرج آر. آر. مارتین است که نخستین رمان آن بازی تاج‌وتخت است. این نمایش در پادشاهی متحده، کانادا، کرواسی، ایسلند، مالت، مراکش و اسپانیا فیلم‌برداری شد. بازی تاج‌وتخت در ۱۷ آوریل ۲۰۱۱ برای نخستین‌بار در ایالات متحده از طریق اچ‌بی‌او به نمایش درآمد و در ۱۹ مهٔ ۲۰۱۹ متشکل از ۷۳ قسمت در هشت فصل به پایان رسید.داستان سریال game of throunes در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنین پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج‌وتخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد.بازی تاج‌وتخت رکورددار تعداد بیننده در شبکه اچ‌بی‌او است و در کشورهای مختلف طرفداران زیادی دارد. با وجود استفاده از برهنگی، خشونت و خشونت جنسی که انتقاداتی را به این مجموعه وارد آورده، منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد این سریال داشته‌اند. این سریال تا کنون نامزد و برندهٔ بسیاری از جوایز شده‌است که از میان آن‌ها می‌توان به نامزدی جایزه امی بهترین سریال درام برای هر چهار فصل پخش شدهٔ آن، یک نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین سریال تلویزیونی درام و نامزدی جایزهٔ هوگو برای بهترین نمایش درام اشاره کرد. پیتر دینکلیج نیز برای بازی در نقش تیریون لنیستر موفق به دریافت سه جایزهٔ امی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و یک جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌است. بسیاری از منتقدان و نشریات از این نمایش به‌عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های تلویزیونی تمام ادوار یاد کرده‌اند.

فصل اول سریال گیم آف ترونز

فصل اول گیم آو ترونز در ۱۰ اپیزود حدودا ۵۵ دقیقه‌ای و در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. در این فصل جورج آر آر مارتین، جهانی از استارک‌های نجیب، لنیستر‌های مکار و تارگرین‌های مخلوع خلق کرده بود. از میان ۱۰ قسمت این فصل، اپیزود‌های ۳ و ۴ از نظر بینندگان کمترین درصد رضایت را به خود اختصاص داد.

فصل دوم سریال بازی تاج و تخت

این فصل نیز در ۱۰ قسمت ۵۰ تا ۶۰ دقیقه‌ای در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. این فصل بیشتر وقایع کتاب نبرد پادشاهان (A Clash of Kings) دومین رمان از سری رمان‌های نغمه یخ و آتش اثر جرج آر. آر. مارتین را پوشش می‌داد. جان اسنو قبل از عزیمت به دیدار خانواده می‌رود و برای آنکه دل در گرو آریا استارک (Arya Stark) دارد، پیش از خداحافظی نیدل (Needle) اولین شمشیر آریا را به او هدیه می‌دهد. در این بین جریان ادامه می‌یابد تا این که در قسمت پایانی جان در حال آموزش دیدن در حوالی دیوار است و از گم شدن عمویش در آن اطراف بسیار اندوهگین است.

فصل سوم سریال بازی تاج و تخت

داستان فصل سوم گیم آف ترونز

فصل سوم مجموعه تلویزیونی خیال‌پردازی حماسی و درام بازی تاج‌وتخت که در آمریکا از شبکه اچ‌بی‌او پخش شد، از تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۱۳ پخش آن آغاز شد و در ۹ ژوئن ۲۰۱۳ پایان یافت. شبکه اچ‌بی‌او در ۱۰ آوریل ۲۰۱۲ مجموعه را برای این فصل تمدید نمود و ۹ روز پس از پایان فصل دوم درٰ ژوئیه ۲۰۱۲ تولیدش را آغاز نمود.

مانند دیگر فصل‌ها این فصل نیز شامل ۱۰ قسمت بود که هر کدام در حدود ۵۵ دقیقه بودند. این فصل برگرفته از نیمه اول رمان طوفان شمشیرها، سومین کتاب از سری رمان‌های ترانه یخ و آتش اثر جرج آر. آر. مارتین می‌باشد